Doma

Úmrtie nastalo doma

DSC_1375Ak úmrtie nastane doma je potrebné:

1. Zavolať lekára (pohotovosť), ten vykoná obhliadku zosnulého a vystaví list o prehliadke mŕtveho. Lekár v tomto liste uvedie aj to či je potrebné vykonať pitvu, alebo je možné telo pochovať bez pitvy.

– Ak lekár nariadí pitvu, telo prevezie na pitvu zazmluvnená pohrebná služba, ktorej všetky úkony hradí ÚDZS. Pozostalí niesú povinní podpísať žiadné splnomocnenia alebo automaticky zaobstarať pohreb prostredníctvom tejto firmy!

* Pozor nenechajte sa ovplyvniť obhliadajúcim lekárom!!! Lekár za Vás nemôže rozhodnúť, ktorú pohrebnú službu si máte vybrať, máte právo slobodne sa rozhodnúť pri výbere pohrebnej služby!!!

2. Zavolať pohrebnú službu ERA – 0918 560 422, 0918 560 423, na tieto čísla môžete telefonovať kedykoľvek, naša pracovná doba je 24hod. denne, 7dni v týždni.

3. Nebohý/á/ bude prevezený do nášho chladiacého zariadenia, kde bude uložený do doby pohrebu.

4. Osobne sa zastavte na našej pobočke (Krátka 7, Prešov), kde sa upresní dátum, čas a spôsob poslednej rozlúčky. Máte však aj možnosť využiť vybavenie pohrebu u Vás doma, kde Vás navštívi náš zamestnanec a vybaví všetko potrebné.